Nejdražší bydlení
Podle statistik jednoznačně v Monacu a Monte Carlu. Cena metru čtverečního v luxusnějším bydlení se vyšplhá až na 47. 500 amerických dolarů V pomyslném žebříčku následuje Londýn a Moskva Zde se ceny za stejný plošný úsek pohybují kolem45 tisíc USD. Dále následují asijská města a konkrétně Tokio a Hong long.
Co možná někoho překvapí je, že bydlení v sousedním Slovensku se v hlavním městě Bratislavě dá sehnat až o 500 dolarů dráž než u nás. Bydlení v Bratislavě se umístilo na 27. Místě za to Praha až na 34.
Pokud chcete vypadat jako boháči, ale nemáte na to bydlet v Monacu, nejlevnější luxusní bydlení seženete v Kahiře nebo v Banglalore.
Nejdostupnější bydlení
Nejlépe se bydlení shání ve Finsku. Nejhůře jsou na tom obyvatelé Ruska. Česká republika se řadí mezi ty země, kde je sehnání bytu náročné. Podobně na tom jsou Velká Británie, Polsko a Francie. Na dostupnost bydlení kromě ceny má také vliv počet nemovitostí v daném území. Například na Slovensku je skoro větší problém v tom, najít si volný byt než v penězích.
Odstěhování se od rodičů
Jaké jsou nejčastější důvody odchodu ratolestí od rodičů? Podle grafu je nejčastější záminkou potřeba osamostatnit se, začít bydlet s partnerem nebo partnerkou a založení nové rodiny. Další na seznamu je stěhování se za prací či studiem. Rodinné domky většinou bývají situované na venkově, kde se práce shání těžko a školy ještě hůře. Malé procento potomků odchází od rodičů kvůli vzájemným konfliktům.
Věkem odchodů bývá ve věku studium na Vysoké školy nebo první práce, což znamená přibližně 22 let.
Koupě či hypotéka?
Nárůst hypoték po celém světě jen vzrůstá, a to společně s vzrůstající cenou za nemovitosti. Vlastnictví bytu převládá jen ve Finsku (kvůli dostupnosti bydlení) V poskomunistických zemí se trend hypotéky rozrůstá do takových rozměrů, že dochází k nerozváženým půjčkám a následně k zadlužení.